افزایش حجم آپلود در وردپرس

مرا از بروزرسانی این نوشته با خبر کن
( 0 دنبال میکنند )
X

مرا از بروزرسانی این نوشته با خبر کن

E-mail : *

افزایش حجم آپلود در وردپرس

سلام دوستان عزیز وردپرسی

همه ما می دانیم یکی از مهم ترین موارد در سایت فضا یا هاست سایت میباشد.هاست ها انواع متفاوت دارد و یکی از فاکتور های مهم در قیمت گذاری هاست  میزان فضای آن هاست میباشد.بنابریان باید توجه داشت که هاستی با فضای مناسب برای سایت خود باید تهیه نمود.بسته به هر نوع و فضای سایتی که خریداری کرده اید.وردپرسی میزانی را برای شما به عنوان محدودیت در آپلود فایل های مختلف در رسانه وردپرس در نظر میگیرد.گاهی از اوقات این میزان فضا حداکثر 2مگابایت میباشد که این فضا فقط کافی برای آپلود تصاویر میباشد و فای های مختلف دیگر که حجمی بیشتر از 2 مگابایت داشته باشند را نخواهید توانست در سایت آپلود کنید.بنابریان ما نیز مقاله ای با نام افزایش حج آپلود در وردپرس را برای شسما منتشر کردیم که امیدواریم لذت ببرید.

برای افزایش حجم آپلود در وردپرس چندین روش وجود دارد که زیر نیز میتونید مشاهه بفرمایید:

  • روش استفاده از افزونه Increase Max Upload Filesize
  • استفاده از کدنویسی در توابع فایل‌های وردپرس
  • درخواست از میزبان برای افزایش حجم آپلود وردپرس

تک تک به آموزش موارد بالا میپردازیم:

استفاده از افزونه Increase Max Upload Filesize

در این روش شما باید افزونه Increase Max Upload Filesize را نصب کنید و فعال سازی کنید همانطور ک در تصویر زیر نیز مشاهده میکنید میتونید میزان دلخواه محدودیت آپلود را تا مقدار 250 مگابایت افزایش دهید.

استفاده از کدنویسی در توابع فایل‌های وردپرس

اما در زیر نیز روش هایی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده از کد نویسی بتوانید میزان حجم فایل آپلود در رسانه وردپرس را افزایش دهید.

ویرایش فایل php.ini

برای استفاده از این روش باید فایل php.ini را ویرایش کرده و میزان دلخواه را استفاده کنید.اگر از هاست اشتراکی استفاده میکنید میتوانید یک فایل با همان نام ساخته و کد های زیر را در داخل آن قرار دهید.

ویرایش فایل فانکشن یا فایل wp-config.php

برای این کار نیز کافی هستش کد زیر را داخل یکی از فایل های نام برده قرار دهید و حجم را به میزان دلخواه افزایش دهید.

ویرایش فایل user.ini

اگر با استفاده از روش فایل php.ini نتوانستید محدودیت را رفع کنید و آن روش کار نکرد میتونید از این روش استفاده کنید به این صورت که به محل نصب وردپرس رفته و فایلی با نام user.ini ساخته و کد های زیر را در داخل آن قرار دهید.

استفاده از htaccess.

اما یکی از روش هایی که به احتمال فوق العاده زیادی نیز جوابگو هستش استفاده از فایل  اچ تی سی اکسس میباشد شما باید برای این کار فایل htaccess را در محل نصب وردپرس پیدا کنید و کدهای زیر را در آن قرار دهید.

نکته : حتما حین کار با این فایل یک نسخه پشتیبان از این فایل تهیه کنید تا درصورت بروز مشکل و قرار دادن اشتباه کد ها سریع بتوانید به حالت اوله برگردید.

موفق باشید / پاتوق وردپرس

 

افزایش حجم آپلود در وردپرس
5 از 1 رای
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاتوق وردپرس | قالب وردپرس | اموزش وردپرس