مشکل فاصله بالای صفحه قالب وردپرس

مرا از بروزرسانی این نوشته با خبر کن
( 0 دنبال میکنند )
X

مرا از بروزرسانی این نوشته با خبر کن

E-mail : *

مشکل فاصله بالای صفحه قالب وردپرس

سلام خدمت تمام دوستان و همراهان پاتوق وردپرس

قالب وردپرس یکی از مسائلی است که در حال حاضر یکی از بازارهای داغ اینترنت میباشد که تعداد افراد زیادی به فکر استفاده از این بازار میباشند.اما در حین طراحی قالب وردپرس گاهی اوقات به مشکلات عجیب و غریبی بر میخوریم کهواقعا متوجه علت این مشکلات نمیشویم.یکی از این مشکلات مشکل فاصله بالای صفحه قالب وردپرس میباشد که گاهی اوقات مشاهده میکنیم در برخی قالب ها  هدر سایت از بالای صفحه مقدار مشخصی فاصله داردو نمیشود با margin نیز این مشکل را حل کرد چون این مشکل فقط در برخی مرورگر ها وجود دارد و اگز در یک مرورگر با margin درست کنیم در مروگر های دیگر درست نمایش داده خواهد شد و این در حالی است که باید در وب سایت و قالب در تمامی مرورگر ها بدون مشکل باز شد.

خب بریم سراغ راه حل های این مشکل در قالب وردپرس

راه حل اول : استفاده از ریست سی اس اس  ( CSS Reset )

تقریبا باید تموم کاربران با این کد های سی اس اس اشنایی داشته باشند این دستورات ریست در سی اس اس باعث میشود که قالب و طرح ما در تمامی مرورگر ها بدون عیب و نقص نمایش داده شود.به بیانی دیگر => CSS Reset مجموعه ای از استایل سی اس اس ( CSS Style ) است که تمامی Style پیش فرض عناصر و تگ های HTML ( که در مرور گرهای گوناگون ، متفاوت است ) را در حالت پیش فرض قرار میدهد . با استفاده از این روش تمامی مرورگرها به طور پیش فرض دارای نمایش یکسانی خواهند بود و طراح وب سایت می تواند با استفاده از این روش استایل ها (CSS Style ) را با توجه به نیازهای خود تعیین کند.

بنابراین این مشکل پیش امده ممکن از این بابت باشد که ما یک قطعه کد ریست سی اس اس کامل را برای شما در زیر قرار دادیم.این کد مخصوص HTML5 میباشد.

این قطعه کد باید در ابتدای فایل style.css قالب وردپرس قرار گیرد و یا در فایل مجزا در head قالب فراخوانی شود.

راه حل دوم :  مشکل Encoding

اما یکی دیگر از مسایلی که میتونه باعث علت ایجاد این فاصله بشه مسئله Encoding میباشد که باید حل بشه در صورتی که میخواهید در قالب از UTF-8 استفاده کنید باید توجه داشته باشید که Encoding را در روی UTF-8 خالی قرار دهید یعنی روی encoding utf-8-bom نباید قرار داشته باشد.بنابراین باید تک تک فایل های قالب را با نرم افزار Notepad++ باز کنید و  Encoding را روی گزینه Encode in Utf 8  قرار دهید و یا هم روی گزینه Encode in Utf 8 Without Bom قرار دهید و سپس حتما فایل را ذخیره کنید.به احتمایل 99 درصدمشکل شما حل خواهد شد.

 

راه حل سوم: کامل نبودن فایل های header.php و footer.php

دو کد معروف برای فایل های  header.php و footer.php وجود دارد که این کد ها بسیار مهم میباشند و باید حتما در فایل های مذکور وجود داتشه باشند و عدم وجود این کدها نه تنها باعث مشکل فاصله خواهد شد بلکه برخی از افزونه های شما نیز کار نخواهند کرد. پس بنابراین باید کد های زیر حتما در فایل های مذکور قرار بگیرد.

 

خب امیدواریم که این مقاله نیز برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع : پاتوق وردپرس

مشکل فاصله بالای صفحه قالب وردپرس
امتیاز خود را ثبت کنید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاتوق وردپرس | قالب وردپرس | اموزش وردپرس